loading...
Poniedziałek I tygodnia Wielkiego Postu | czytania na dziś >>

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkiego Postu - 12 - 19.03.2023r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12.03.2023r.

 

1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczniemy nowennę do Św. Józefa Patrona naszej Parafii, która ma nas przygotować do uroczystości odpustowej. Nabożeństwa Wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, a Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 16.30. Do nabycia świece Caritas.

2. W środę o godz: 18.00. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. w intencji próśb i podziękowań.

3. Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. Arkadiusz Grzelak – proboszcz z Suchania. Rekolekcje rozpoczną się w czwartek 16.03. i trwać będą do niedzieli 19.03 : spotkania rekolekcyjne dla uczniów naszej szkoły w ramach planu lekcji we czwartek i piątek: przed południem; dla dorosłych: w czwartek i piątek Msza Św. z nauką o 18.00, w piątek o 17.30 Droga Krzyżowa, w sobotę 18.03 - Odpust ku czci Św. Józefa Oblubieńca NMP : Msza odpustowa o 17.00 pod przewodnictwem ks. bp Henryka Wejmana, nie będzie Mszy Św. o 18.00 , w niedzielę Msze Św. wg. porządku niedzielnego i zakończenie rekolekcji.

4. W kościołach filialnych w czwartek i piątek Msza z nauką: Czertyń 16.30; Ciemnik 17.00; Ścienne 19.00; w sobotę 12.00 Czertyń, 13.00 Ciemnik, 14.00 Ścienne a w niedzielę wg. porządku niedzielnego, w piątek na filiach, pół godziny przed mszami nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Piątek jest dniem spowiedzi rekolekcyjnej: pół godziny przed i w trakcie każdej Mszy Św.

5. Przeprowadzamy w naszym Dekanacie zbiórkę żywności, artykułów chemicznych i higienicznych oraz leków dla jednej z parafii na Ukrainie jako naszą pomoc. Dary możemy przynosić do zakrystii lub na plebanie jeszcze przez ten tydzień do 19 marca (IV niedziela Wielkiego Postu).

6. Biuro parafialne czynne w środy od 16.30 do 17.30., oraz od poniedziałku do piątku, po każdej mszy św. wieczornej. Tel. -  699 711 483.

7. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie i przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszej liturgii oraz za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Niedziela”.

9. Wszystkim Wam, a szczególnie solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia, wszelkich łask i błogosławieństwa Bożego. Wszystkim gościom przebywającym wśród Nas życzymy również, obfitości łask Bożych i opieki św. Józefa patrona naszej parafii.           

                                                                                                                                                            Wasi Duszpasterze

Zapraszamy!!!

Parafia św. Józefa
Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

----

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

------------------

DNI POWSZEDNIE:

-----------------

więcej informacji ...