Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2016 – ogłoszenia duszpasterskie

chkrl

1. Dzisiaj w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po każdej Mszy św. będzie odczytany i przyjęty duchowo Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana przed wystawionym Najświętszym Sakramencie.

2. W najbliższą Niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, będzie to I Niedziela Adwentu – przypominamy, że Adwent ma charakter pokutny, tak więc ludzie wierzący nie uczestniczą w zabawach tanecznych.

3. Od najbliższej niedzieli będzie można nabywać świece „Caritas” – małe po 5zł, większe po 15zł. Nabycie świecy będzie świadectwem solidarności i pomocy najbardziej potrzebującym. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na pomoc dla najuboższych.

4. Do przyszłej niedzieli modlić się będziemy za zmarłych odmawiając różaniec z wypominkami: w dni powszednie o 17.30.

5. Msza św. z udziałem dzieci jest odprawiana w Niedzielę o godz. 12.00, a dla młodzieży z gimnazjum i starszej o godz. 8.30.

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. po nowennie Msza św.

7. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć tygodnik Niedziela oraz kalendarz na 2017r w cenie 5zł. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc świąteczną dla najuboższych.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.