RELIKWIE ŚW. JANA PAWŁA II DLA NASZEJ PARAFII.

W ostatnich dniach kwietnia tego roku, w trzecią rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II, przebywa w naszej Archidiecezji Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki Metropolita lwowski. Nasz gość jest szczególnym świadkiem ostatnich lat życia św. Jana Pawła II, od 1996r. pełnił funkcję osobistego sekretarza. Odwiedził kilka parafii gdzie modlił się z wiernymi za przyczyną św. Papieża i opowiadał o codziennym życiu św. Jana Pawła II – o Jego nieustającej modlitwie, pracy i spotkaniach z ludźmi i o tym jak dążył do świętości.
Doniosłym wydarzeniem dla wielu parafii, także i dla naszej było nabożeństwo w Kościele Seminarium Duchownego w Szczecinie, któremu przewodniczył Ks. Arcybiskup Mokrzycki. Podczas nabożeństwa przekazał trzydziestu jeden parafiom w tym i wspólnotom archidiecezji na własność relikwie św. Jana Pawła II. Relikwie dla naszej parafii odebrali duszpasterze: ks. Proboszcz Czesław Fryska i ks. wikariusz Daniel Gollon wraz z przedstawicielami parafi: Państwem Zofią i Eugeniuszem Kujawskimi, Panią Anielą Ufland i Panem Zenonem Seroczyńskim.

 

DSCF4336 relikwie7

 

relikwie DSCF4347 20170429_220133

relikwie5 DSCF4346 20170429_220237_HDR