OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.09.2019 r.

  1. W środę zapraszamy o godzinie 18.00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy aby uprosić u Niej potrzebne nam w codziennym utrudzeniu łaski.
  2. Od czwartku rozpoczęliśmy nowennę do Krzyża Świętego o godzinie 18.00 przygotowującą nas do wydarzenia „Polska u stóp Krzyża. W nadchodzącą sobotę, 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego chcemy w całej Polsce gromadzić się przy krzyżach – znaku naszego zbawienia – godle chrześcijanina. Chcemy przepraszać za liczne profanacje naszej Świętej Wiary a także wypraszać ład i dobre współżycie ludzi w naszym kraju. W naszym kościele o godzinie 14.00 rozpocznie się adoracja krzyża o godzinie 15 – w godzinie miłosierdzia będziemy modlić się w łączności z całą Polską Koronką do Miłosierdzia Bożego a po niej odprawimy Drogę Krzyżową. Po Drodze Krzyżowej będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i Krzyża do godziny 18.00 o której na zwieńczenie naszego narodowego czuwania zostanie odprawiona Msza Święta.
  3. Zbiórka ministrantów w sobotę o godzinie 12.00.
  4. W przyszłą niedzielę poświęcenie tornistrów na Mszy Świętej o godzenie 17.00. Zapraszamy szczególnie klasy 0 i I.
  5. Składamy serdeczne podziękowania za kwiaty przynoszone do dekoracji naszego kościoła.
  6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia tygodnik „Niedziela”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.