OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 12.08.2018 r.

1. Przypominamy, że Msze św. w niedzielę odprawiamy o godz. 8.30, 12.00, 17.00 a w dni powszednie o godz. 18.00.
  2. W środę tj. 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę o godzinie 08.30; 12.00 i 17.00. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów.
  3. Podejmując zachętę Księdza Arcybiskupa Metropolity nasza parafia włącza się w Wielką Modlitwę Różańcową za Ojczyznę w 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Modlitwa trwa od 15 sierpnia do 7 października br. Z różańcem w ręku módlmy się więc o obfitość Bożego Ducha oraz wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i zachowanie wiary w kolejnych pokoleniach Narodu Polskiego.
  4. Jak co roku w sierpniu gościć będziemy pątników pielgrzymujących z Koszalina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Pielgrzymi 20.VIII tj. w przyszły poniedziałek około godz. 19.00 dotrą do Ińska i tu chcieliby przenocować z 20 na 21.VIII – potrzeba około 100 miejsc noclegowych. Osoby mogące przyjąć pielgrzymów w domu na nocleg proszone są o zgłoszenie się. Zapisy przyjmujemy codziennie po Mszy Świętej.
  5. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 8 września w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie, gdzie czczony jest Obraz Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 10.00, a Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich oraz prosić o pogodę i urodzaj na polskiej ziemi.
  6. Składamy serdeczne podziękowania za kwiaty przynoszone w piątek wieczorem i w sobotę rano do kościoła, a pozwalające nam udekorować naszą świątynię.
  7. Serdeczne witamy w naszej świątyni oprócz naszych parafian także miłych gości którzy przybyli do naszej miejscowości na wypoczynek, życzymy im miłego pobytu i wypoczynku.
  8. Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od alkoholu.
  9. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć tygodnik „Niedziela”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.