Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu 02.04.2017.

1. W Niedziele Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Gorzkie Żale o godz. 16.00.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po nowennie Msza św.

3. W pierwszy czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.30 – 18.00. w tym czasie okazja do spowiedzi św.

4. W piątek Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Wyruszymy po Mszy świętej
o godz. 16.30. – o ile dopisze pogoda. Tradycyjnie chcemy odprawić Drogę Krzyżową w duchu pokuty za grzechy popełniane w naszej parafii, zwłaszcza za grzechy alkoholizmu, obojętności religijnej, brak wychowania dzieci i młodzieży w wierze. Przejdziemy ulicami: Armii Krajowej, Młynarską, Poprzeczną i Armii Krajowej wrócimy do Kościoła. Zapraszamy do udziału wszystkich Parafian.

5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00.

6. Za tydzień Niedziela Palmowa – przed każdą Mszą św. będzie poświęcenie palm. Do kościoła przynosimy palmy zrobione z żywych gałązek i kwiatów.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabywać wielkanocne świece „Caritas” – małe po 5 zł, większe po 15zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na pomoc świąteczną dla najbiedniejszych. Świece można również nabyć w aptece Ina przy ulicy Staromiejskiej.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik „Niedziela”.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.