Ogłoszenia duszpasterskie- V Niedziela Wielkanocna 14.05.2017

 

1. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej. 

2. Dzisiaj uroczystość parafialna – na Mszy św. o godz. 12.00. grupa 17 dzieci z naszej parafii będzie po raz pierwszy w pełni uczestniczyć we Mszy św. – przyjmując do swego serca Pana Jezusa w Komunii św. 

3. Dzieci komunijne przez cały tydzień tzw „Biały” będą w swoich komunijnych strojach uczestniczyć we Mszy św. o godz. 18.00. i przyjmować Pana Jezusa. 

4. Składam serdeczne podziękowanie ks. Danielowi za przygotowanie dzieci do sakramentu Pokuty i Eucharystii i Pani katechetce Małgorzacie Piątkowskiej za pomoc w przygotowaniu dzieci.

5. Rodzicom dzieci I Komunijnych dziękuję za przygotowanie świątyni i terenu wokół na dzisiejszą uroczystość. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza w postaci Relikwiarza. Pani Renacie Czerwonka za dekorację świątyni na dzisiejszą uroczystość, Panu Zdzisławowiowi Bielaszewskiemu za śpiew podczas dzisiejszej liturgii. Wszystkim zgromadzonym dziękuję za wspólną modlitwę w intencji dzieci I Komunijnych, aby pozostały wierne złożonym przyrzeczeniom. 

6. W przyszłą Niedzielę dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. Spowiedź św. dla tych dzieci będzie w piątek 19.05. o godz. 17.00. Spotkanie przygotowawcze do uroczystości dla rodziców i dzieci będzie jutro w poniedziałek 15.05. o godz. 16.00.

7. Przy wyjściu z kościoła są rozdawane bezpłatne gazetki  prezentujące Marsz dla życia, który odbędzie się w najbliższą Niedzielę 21.05. o godz. 15.00. w Szczecinie. 

8. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć tygodnik katolicki „Niedziela” – zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

9. Zapowiedzi przedślubne (3)

     Szymczyk Paweł, stan wolny, zam. Szczecin

     Matuszczak Małgorzata, stan wolny, zam. Szczecin