OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 31.05.2015r.

1. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 12.00. zostanie przedstawiony okolicznościowy montaż słowno – muzyczny ku czci Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego z okazji 34 rocznicy śmierci.
2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ będziemy odprawiać codzienne po Mszy św. wieczornej.
3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. po nowennie Msza święta.
4. W czwartek 4 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w Ińsku o godz. 8.30. i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 12.00. wyruszymy w procesji eucharystycznej ulicami: Armii Krajowej, Boh. Warszawy, Rybacką, Zwycięzców, Staromiejską, Boh. Warszawy i Armii Krajowej do Kościoła. Cztery ołtarze proszę przygotować w tradycyjnych miejscach:
I – przy domu Państwa Koszal i Pani Anieli Łuczak –ul. Boh. Warszawy 23
II – przy domu gdzie mieszkali Państwo Pryma – ul Rybacka
III – przy domu na ul. Staromiejskiej u Państwa Ziemeckich
IV – przy domu na ul. Armii Krajowej 36.
Do modlitewnego udziału we Mszy św. i procesji zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta. Prosimy o udekorowanie domów obrazami i symbolami eucharystycznymi na trasie procesji. Prosimy najbliższych sąsiadów miejsc budowy ołtarzy o pomoc przy budowie ołtarzy. Proszę przygotować sztandary, baldachim i poduszki procesyjne, różaniec i figurę Matki Bożej Fatimskiej.
5. We wtorek na godzinę 16.00. zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatów na procesji Bożego Ciała. Prosimy o przyjście dziewczynki, które posiadają białe sukienki lub stroje komunijne.
6. We wtorek na godz. 17.00. zapraszamy młodzież z Ińska, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Obecność młodzieży jest obowiązkowa.
7. Od piątku po Bożym Ciele przez cały tydzień po nabożeństwie wieczornym będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Prosimy o liczny udział.
8. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00.
9. W najbliższa Niedzielę po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
10. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć tygodnik „Niedziela”.
11. Prosimy o przynoszenie kwiatów do dekoracji Kościoła.
12. Zapowiedzi przedślubne:
Stępczyńska Katarzyna, st. wolny, zam. Ińsko
Aniuksztys Jarosław, Robert, st. wolny, zam. Gryfice (2)

Skawińska Joanna, Weronika, st. wolny, zam. Ińsko
Danek Daniel, st. wolny, zam. Szczecin (1)