OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 27.05.2018 r.

 1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
 2. Próba sypania kwiatów na procesji we wtorek i środę o godzinie 15.30.przy kościele. Prosimy, aby na próbę przyszły wszystkie dziewczynki, które chcą sypać kwiatki na procesji szczególnie pierwszokomunijne oraz chłopców do niesienia religijnych poduszek. Na procesji dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe idą w strojach komunijnych.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18.00 po niej Msza Święta.
 4. Spotkanie ministrantów w środę o godzinie 18.00.
 5. Rocznica I komunii świętej w piątek o godzinie 18.00. Spowiedź dzieci i rodziców w środę o 16.30.
 6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała Msze Święte o godzinie 8.30 i 12.00. Po Mszy Świętej o godzinie 12.00 procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Prosimy najbliższych sąsiadów miejsc gdzie będą budowane ołtarze o pomoc przy ich budowie i dekoracji. Procesja przebiegać będzie tak jak w zeszłym roku. Do udziału we Mszy św. i procesji zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta, prosimy udekorować okna swoich mieszkań emblematami religijnym i symbolami eucharystycznymi.
 7. Od piątku po Bożym Ciele przez cały tydzień po Mszy Świętej wieczorem będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła – prosimy o liczny udział.
 8. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, od piątku, odprawiamy codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
 9. Kandydaci do bierzmowania spotkanie w piątek o godzenie 18.00.
 10. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godziny 17.30 do 18.00.
 11. W najbliższą sobotę 2 czerwca kapłan odwiedzi chorych z posługą sakramentalną od godziny 09.00 do 12.00.
 12. W sobotę rozpoczniemy NABOŻEŃSTWO PIĘCIU PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. W Fatimie 13 lipca 1917 r. Matka Boża powiedziała: „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”.“Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”. Zachęcamy do udziału do w tym nabożeństwie w najbliższą sobotę o godzinie 17.00.
 13. W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 17.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia tygodnik „Niedziela”

.