OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 09.06.2019 r.

  1. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła głównej patronki naszej diecezji. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18.00.
  2. We wtorek 11 czerwca br. będziemy obchodzić 32. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Szczecinie, która odbyła się w ramach III Pielgrzymki Papieża do Polski w 1978 r. Był to także czas Ogólnopolskiego Kongresu Eucharystycznego. Podczas tej wizyty św. Jan Paweł II odprawił uroczystą Mszę Świętą na Jasnych Błoniach, w czasie której odbyła się koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej oraz wmurował kamień węgielny pod budowę Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego, a także spotkał się z duchowieństwem, klerykami i osobami życia konsekrowanego w Bazylice Katedralnej. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18.00.
  3. Nabożeństwa Czerwcowe codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej połączona z Nabożeństwem Czerwcowym.
  5. W sobotę o godzinie 12.00 uroczyste poświęcenie sztandaru Stowarzyszenia Semafor podczas Mszy Świętej której przewodniczyć będzie ksiądz Andrzej Lemieszko. Uroczystość poprzedzi Koronka Do miłosierdzia Bożego w intencji kolejarzy o godzinie 11.30.
  6. Zbiórka ministrantów w sobotę o godzinie 14.00.
  7. Bardzo dziękujemy za kwiaty przynoszone do dekoracji naszego kościoła.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.