OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA 14.04.2019 r.

1. Rozpoczyna się Wielki Tydzień – przypomina nam że Syn Boży przez swoją Mękę, Śmierć na Krzyżu i swoje chwalebne Zmartwychwstanie zniszczył grzech i dał nam Życie Wieczne. Obrzędy liturgiczne tych dni są tak skomponowane, aby ułatwić odtworzenie wydarzeń bezpośrednio związanych z tajemnicą odkupienia rodzaju ludzkiego, pobudzić do refleksji i wdzięczności.

Dzisiaj w Niedzielę Palmową słyszymy jak tłum krzyczy „hosanna” a chwilę później „ukrzyżuj Go”. Jakże zmienna jest postawa ludzi wobec Chrystusa. Nie zmarnujmy tego wyjątkowego czasu.

Dziś Gorzkie Żale o godzinie 16. 30.

1. Spowiedź świąteczna we wtorek od godziny 17.30.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18.00 po niej Msza Święta w intencji próśb i podziękowań.
  3. Wielki Czwartek rozpoczyna Triduum Paschalne liturgią Wieczerzy Pańskiej o godzinnie 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 22.00. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.
  4. W piątek Drogę Krzyżową o godzinie 15.00 i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W Wielki Piątek liturgia adoracji Krzyża o godzinie 18.00. Adoracja Jezusa w Grobie do 21.30. Zbierane w tym dniu pieniądze są przeznaczone na utrzymanie miejsc Świętych w Ziemi Świętej. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.
  6. W Wielki Piątek zobowiązani jesteśmy do podjęcia postu ścisłego. Tradycja zachęca nas również do podjęcia postu paschalnego czyli w Wielką Sobotę aż do Liturgii Wigilii Paschalnej.
  7. Wielka Sobota poświęcenie pokarmów o godzinie 11.00, 11.30 i 12.00.

Ścienne – 9.00, Miałka – 9.30, Ciemnik – 10.30, Czertyń – 11.00 – prosimy o przygotowanie wody do poświęcenia.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie od godziny 10.30 do 19.30. Liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 20.00. – prosimy zabrać świece.
  2. Procesja rezurekcyjna, a po niej Msza Święta o godzinie 06.00,
  3. Msze Święte w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 06.00, 12.00 i 17.00.
  4. W drugi dzień Świat Msze Święte według porządku niedzielnego.
  5. W zakrystii są do nabycia „Wielkanocne Świece Caritas”.
  6. Jak co roku prosimy o wsparcie przy udekorowaniu Bożego Grobu. Potrzebujemy kwiaty cięte, białe, żółte i zielone. Kwiaty można przynieść do kościoła do godziny 12.00 w środę.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia tygodnik „Niedziela.