OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 28.04.2019 r.

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca w Kościele Tydzień Miłosierdzia, z tej okazji przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na Caritas by uwrażliwić nas na gotowość niesienia pomocy najuboższym.
  2. Z okazji przypadających dziś Świąt Zmartwychwstania w kościele grecko – bizantyjskim życzymy naszym braciom i siostrom wielkiej radości i pokoju ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
  3. Pragniemy serdeczne podziękować rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy przyczynili się do odmalowania części naszej świątyni.
  4. Od środy rozpoczyna się miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej.
  5. 1 maja dzień poświęcony Świętemu Józefowi Robotnikowi -zapraszamy na Mszę Świętą ku Jego czci o godzinie 18.00., po Mszy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Nabożeństwo Majowe.
  6. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 17.30 do 18.00. W tym czasie okazja do spowiedzi.
  7. 3 maja Uroczystość Królowej Korony Polskiej, Głównej Patronki Polski, Msze Święte według planu niedzielnego. W tym dniu przypada I piątek miesiąca okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  8. W najbliższą sobotę kapłan odwiedzi chorych z posługą sakramentalną od godziny 09.00 do 12.00.
  9. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 17.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  10. Zbiórka ministrantów w sobotę o godzinie 14.00.
  11. Bardzo dziękujemy za kwiaty przynoszone do dekoracji naszego kościoła.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.