Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Bożego Miłosierdzia 23.04.2017r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy 73 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Idźcie i głoście” – z tej okazji przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na Caritas, by mógł świadczyć pomoc dla najbiedniejszych.
2. Dzisiaj w Ciemniku o godz. 15.00. zostanie odprawiona Msza św. odpustowa ku czci św. Wojciecha patrona tamtejszego Kościoła. Zachęcamy do udziału w uroczystości.
3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. po nowennie Msza św.
4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik „Niedziela”.
5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
6. Zapowiedzi przedślubne:
Huk Krzysztof, kawaler, zam. Ińsko
Malcer Monika, panna, zam. Ińsko

Komunikaty Kurii:
7. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski w całej Polsce zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Uprzejmie prosimy o przeprowadzenie zbiórki do puszek po wszystkich Mszach Świętych w przyszłą niedzielę 30 kwietnia 2O17 roku.
8. „W dniu 27 kwietnia przypada rocznica narzucenia Polsce w warunkach terroru komunistycznego zbrodniczej ustawy aborcyjnej w 1956 r. Od tego czasu śmierć w wyniku aborcji poniosło przeszło 20 milionów nienarodzonych dzieci. W duchu współodpowiedzialności za wyrządzone zło, zapraszamy do włączenia się w centralne nabożeństwo pokutne, które w naszej Archidiecezji odbędzie się w kościele Księży Pallotynów przy ul. Ducha Świętego w Szczecinie. Modlitwa rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00 i zakończy się Apelem Maryjnym o godz. 21.00.”
9. „Wojewoda Zachodniopomorski serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej historii powstania Konstytucji, której głównym eksponatem będzie oryginał Konstytucji 3 Maja z 1791 r. Ten historyczny dokument będzie można oglądać w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego od poniedziałku 24 kwietnia do czwartku 4 maja br. w godz. od 10.00 do 18.00 (także podczas długiego weekendu majowego). Wstęp na wystawę jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszego umówienia.”
10. „Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych upływa 15 maja br. Wnioski złożone po 15 maja br. ale przed 9 czerwca br. będą skutkować pomniejszeniem płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia. W gablocie parafialnej zostały zamieszczone szczegółowe informacje.”