OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.03.2019r.

  1. Dzisiaj gościmy w naszej Parafii kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, którzy chcą nam przypomnieć o naszym obowiązku troski o powołania kapłańskie.
  2. Jutro w poniedziałek, 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję, a przynajmniej poprzez modlitwę w tej intencji. Msza Święta o godzinie 18.00.
  3. W środę o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po nowennie Msza Święta.
  4. W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 17.30.
  5. Spotkanie ministrantów w sobotę o godzinie 14.00.
  6. Spotkanie „Scholii” w sobotę o godzinie 16.00.
  7. Dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godzinie 17.00, na której dzieci otrzymają książeczki. Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami.
  8. Nabożeństwo Gorzkich żali w niedzielę o godzinie 16.30.
  9. Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przy współpracy z p. dr. hab. n. med. prof. PUM Jerzym Sieńko i Zachodniopomorskim Kuratorem Oświaty organizują II Akcję Misyjną zatytułowaną „Okulary dla Afryki”. Zebrane okulary zostaną przekazane szpitalowi w miejscowości Wamba w centralnej Kenii. Czas zbiórki to Wielki Post 2019. Okulary lecznicze mogą być zarówno używane, jak i nowe. Zebrane przedmioty można przynosić do parafii lub do szkół, które wyrażą wolę przeprowadzenia akcji misyjnej wśród uczniów i wiernych Archidiecezji. Misje w Kenii można wspomóc także darem materialnym. Z zebranych pieniędzy chcemy w tym roku zakupić, dla sierocińca w Wambie, prowadzonego przez siostry zakonne z Indii, w którym przebywają niepełnosprawne dzieci: pralkę przemysłową oraz pielucho-majtki. Pragniemy także ufundować stoły i ławki do stołówki parafialnej, z której korzystają dzieci uczące się w Szkole Podstawowej w Kipsing.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia tygodnik „Niedziela.