OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 10.12. 2017 r.

  1. Tradycyjnie, dzisiaj w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając w przyszłym tygodniu w niedzielę ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
  2. Od poniedziałku do piątku w naszym Ińskim kościele o godzinie 07.10. odprawiane będą Roraty. Jest to Msza Święta ku czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy z lampionami.
  3. W środę o godz. 18.00. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po nowennie Msza Święta.
  4. Łamanie się opłatkiem nawiązuje do Mszy św., która jest uobecnieniem Chrystusa miłującego swój lud. Świece „Caritasu” i Opłatki można wziąć w zakrystii po każdej Mszy Świętej lub w biurze parafialnym.
  5. Posiadamy nową księgę intencji mszalnych na następny rok 2018. Zachęcamy do rezerwowania sobie Mszy Świętych związanych z rocznicami i innymi ważnymi wydarzeniami rodzinnymi. Prosimy także, aby ewentualne ofiary składać dopiero po odprawionej Mszy Świętej, a nie przy zapisywaniu intencji.
  6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.