OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2018 r.

 

  1. W środę o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po nowennie Msza Święta.
  2. W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 17.30.
  3. Nabożeństwo Gorzkich żali w niedzielę o godzinie 16.30.
  4. W najbliższą sobotę nasz diakon Adam Pałys otrzyma świecenia kapłańskie w katedrze szczecińskiej o godzinie 10,00. Następnego dnia tj. w niedzielę odprawi swoją prymicyjną Mszę Ściętą u nas w kościele o godzinie 12.00. udzielając prymicyjnego błogosławieństwa z którym decyzją Ojca Świętego łączy się odpust zupełny. Można go uzyskać pod zwykłymi warunkami tz.

– spowiedź sakramentalna lub stan łaski uświęcającej,

– przyjęcie komunii świętej,

– modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

– wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

Z okazji prymicji chcemy od nas wszystkich kupić dla neoprezbitera prezent: Mszał i komplet lekcjonarzy, osoby które chcą dołożyć się do prezentu mogą złożyć ofiarę do puszki na stoliku przy wyjściu z kościoła.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia tygodnik „Niedziela.