Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu 30.11.2014r.

1. Od jutra przez cały Adwent w dni powszednie będziemy odprawiać Mszę św. Roratnią o godz. 07.15. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Roratach, by godnie przygotować się na przyjście Pana Jezusa. Dzieci tak jak w ubiegłym roku przynoszą na roraty serduszka, na których wypisują zrobione dobra uczynki, przez które przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. Po roratach będzie losowanie serduszek – wylosowany właściciel serduszka zabiera na jeden dzień figurkę Matki Bożej. Prosimy, aby jak najwięcej dzieci przychodziło na roraty z lampionami.

2. Msza św. wieczorna w tygodniu będzie odprawiana o godz. 18.00.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po nowennie Msza św.

4. Najbliższy czwartek, to I czwartek miesiąca – od godz. 17.30 do 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

5. W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.

6. Przy wyjściu z Kościoła (pod chórem) można nabywać świece wigilijna „Caritas”, Cena świec: małe – 5 zł; większe – 15zł. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na pomoc świąteczną dla najbiedniejszych. Poza kościołem, świece można nabywać w aptece „Ina” przy ul. Staromiejskiej.

7. Codziennie po Mszach św. można nabywać opłatki wigilijne w biurze parafialnym.

8. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć katolicki tygodnik „Niedziela”.

9. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla kościoła na wschodzie: w Rosji, Ukrainie i w Kazachstanie.

10. Dzisiaj II tura wyborów samorządowych – wybieramy Burmistrza miasta i gminy Ińsko. Pamiętajmy o wyborze zgodnie z sumieniem i obowiązku uczestniczenia w wyborach.