OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 02.12.2018r.

 1. Dzisiaj na każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków wigilijnych. Poświęcony dzisiaj opłatek pieczony jest tak samo, jak hostia używana przez kapłana w czasie Mszy Świętej do konsekracji. Łamanie się opłatkiem nawiązuje więc do Mszy św., która jest uobecnieniem Chrystusa miłującego swój lud. Podobnie łamanie opłatka i składanie sobie życzeń jest wyrazem naszej jedności i miłości nawiązującej do Chrystusa. Dzieląc się opłatkiem składamy sobie życzenia, przepraszamy się nawzajem za złe postępowanie, a także dziękujemy za dobro jakie otrzymaliśmy. Opłatki można wziąć w zakrystii po każdej Mszy Świętej lub w biurze parafialnym.
 2. Od poniedziałku do piątku w naszym Ińskim kościele o godzinie 7.00. odprawiane będą Roraty. Jest to Msza Święta ku czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy wszystkich także dorosłych z lampionami. Dzieci prosimy o przygotowanie serduszek.
 3. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po nowennie Msza Święta.
 4. W najbliższy czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 17.30 do 18.00. W tym czasie okazja do spowiedzi.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godziny 17.30 do 18.00.
 6. Jest taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina, to GODZINA ŁASKI, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej. Przypada w sobotę 8 grudnia od godz. 12.00 dp 13.00. Forma modlitwy w Godzinie Łaski jest dowolna. Szczególnie ważna jest modlitwa za grzeszników, i uczczenie Maryi jako Róży Mistycznej i Matki Kościoła. Można spędzić ten czas na różańcu, można z litanią do Niepokalanego Poczęcia NMP.
 7. Schola dziecięca w sobotę o godzinie 16.00.
 8. Zbiórka ministrantów w sobotę o godzinie 14.00.
 9. W przyszłą niedzielę przeżywamy w Polsce Dzień Modlitw i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych zbierane będą datki przeznaczone na wsparcie rozwijających się kościołów na terytorium byłego Związku Sowieckiego.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 17.00 odbędzie się poświęcenie i wręczenie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej „Cudownego Medalika”. Po Mszy spotkanie z rodzicami.
 11. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć tygodnik „Niedziela”.