OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 03.12. 2017 r.

  1. Dzisiaj na każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków wigilijnych. Poświęcony dzisiaj opłatek pieczony jest tak samo, jak hostia używana przez kapłana w czasie Mszy Świętej do konsekracji. Łamanie się opłatkiem nawiązuje więc do Mszy św., która jest uobecnieniem Chrystusa miłującego swój lud. Podobnie łamanie opłatka i składanie sobie życzeń jest wyrazem naszej jedności i miłości nawiązującej do Chrystusa. Dzieląc się opłatkiem składamy sobie życzenia, przepraszamy się nawzajem za złe postępowanie, a także dziękujemy za dobro jakie otrzymaliśmy. Opłatki można wziąć w zakrystii po każdej Mszy Świętej lub w biurze parafialnym.
  2. Mamy już świece „Caritasu” które można nabyć w zakrystii lub w biurze parafialnym. Pamiętajmy, że głównym celem rozprowadzania świec jest pomoc ubogim.
  3. Od poniedziałku do piątku w naszym Ińskim kościele o godzinie 07.10. odprawiane będą Roraty. Jest to Msza Święta ku czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy z lampionami.
  4. W środę o godz. 18.00. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po nowennie Msza Święta.
  5. W tym tygodniu w czwartek w Szczecinie będą miały miejsce święcenia diakonatu Adama Pałysa naszego kleryka pracującego u nas od września. Zapraszamy wszystkich chętnych. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18.00.
  6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.