OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 NIEDZIELA ZWYKŁA 15.02.2015r.

1. Msza św. w dni powszednie odprawiana jest o godz. 18.00.
2. Najbliższa środa 18 lutego to Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy Wielki Post. Na każdej Mszy świętej będzie poświęcenie popiołu i obrzęd posypywania nim głów ludzi wierzących na znak rozpoczęcia pokuty za grzechy. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły – to trzy posiłki w ciągu dnia bez mięsne w tym jeden posiłek możemy spożyć do sytości. Pamiętajmy również, że w okresie Wielkiego Postu ludzie wierzący nie uczestniczą w żadnych zabawach tanecznych. Msze św. w tym dniu będą odprawiane: w Ińsku o godz. 9.00 i 18.00; w Czertyniu o godz. 16.00; w Ścennem o godz. 16.30; i w Ciemniku o godz. 17.00.
3. W piątki Wielkiego Postu będziemy odprawiali nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00.
4. W niedziele Wielkiego Postu będziemy odprawiali nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
5. Bardzo dziękujemy za ofiary składane w kopertach na Seminarium Duchowne w Szczecinie.
6. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć tygodnik „Niedziela”.