OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 Niedziela zwykła – 07.02.2016r.

1. Msza św. w tym tygodniu w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 18.00.

2. 10 lutego – to „Środa Popielcowa”, rozpoczynamy w kościele okres Wielkiego Postu, aby jak najlepiej przygotować się do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w Ińsku o godz. 9.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie popiołu i obrzęd posypania głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty za grzechy. Przypominamy, że w Środę popielcową obowiązuje post ścisły wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły – to trzy posiłki bez mięsne w ciągu dnia, w tym jeden do sytości. W Wielkim Poście nie uczestniczymy w żadnych hucznych zabawach i tańcach.

3. W Wielkim Poście będziemy odprawiali nabożeństwa:
– w piątki o godz. 17.30. Drogę Krzyżową,
– w Niedziele o godz. 16.00. Gorzkie Żale.
Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa w czasie, których rozważamy mękę Pana Jezusa.

4. W czwartek 11 lutego w liturgii wspominamy Matkę Bożą z Lourdes – jest to Międzynarodowy Dzień Chorych. Wszystkich chorych i starszych zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00. w czasie Mszy św. udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych i indywidualnego błogosławieństwa z włożeniem rąk. Po Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji chorych. Spowiedź św. dla chorych i starszych od godz. 8.30.

5. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę, bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłana, za wspólną modlitwę i przyjazną atmosferę. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii i seminarium duchowne.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik „Niedziela”.

7. Zapowiedzi przedślubne:
Milewska Patrycja, st. wolny, zam. Ińsko,
Szczeciński Przemysław, st. wolny, zam. Złocieniec (1).

Intencja Żywego Różańca: O nawrócenie dla grzeszników z naszej parafii.