OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.03.2015r.

1. W niedziele Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
2. W środę o godzinie 18.00. odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po nowennie Msza św.
3. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową. W tym tygodniu w piątek o godz. 17.00. odprawimy Mszę św., po Mszy św. (o ile pogoda pozwoli) – tradycyjnie odprawimy Drogę Krzyżową ulicami Ińska – po wyjściu z kościoła przejdziemy ulicami: Armii Krajowej, Młynarską, Poprzeczną, Armii Krajowej i wrócimy do kościoła. Drogę Krzyżową odprawimy w duchu pokuty za grzechy popełniane w naszych rodzinach, zwłaszcza wynikające z nadużywania alkoholu.
4. Najbliższa Niedziela to Niedziela Palmowa przed każdą Mszą św. będzie poświęcenie palm. Prosimy, aby w tym dniu przynosić żywe palmy tzn. z żywych gałązek np. wierzby. Uroczyste poświęcenie palm będzie miało miejsce przed Kościołem o godz. 17.00. zapraszamy dzieci i młodzież z palmami.
5. Tak jak w minionych latach prosimy przynosić żywe kwiaty cięte koloru białego i czerwonego do dekoracji Grobu Pańskiego. Kwiaty prosimy przynosić po Niedzieli Palmowej w Wielki Wtorek i w Wielką Środę. Nie przynosimy sztucznych kwiatów.
6. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć tygodnik „Niedziela”.
7. Wychodząc z kościoła można nabywać świece wielkanocne „Caritas” w cenie 15zł. Dochód jest przeznaczony na pomoc dla najbiedniejszych.