OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2016r.

1. W niedziele Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale o godz. 16.00.
2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne na każdej Mszy św. będą trwały do środy włącznie. Rekolekcje szkolne rozpoczną się w poniedziałek 14.03. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed Kościołem.
3. Plan Rekolekcji na 14 i 15 marca
Poniedziałek, wtorek
8.00. Msza św. z nauką dla dorosłych
9.15 – 12.00. Nabożeństwa i nauki dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.
17.30. Spowiedź św.
18.00. Msza św. z nauką dla dorosłych (wtorek zakończenie rekolekcji w Ińsku)
4. Środa 16 marca to szczególny dzień dla naszej parafii, bowiem będziemy przeżywać „Parafialny Dzień Miłosierdzia Bożego” z uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych – pod przewodnictwem Ks. Abp A. Dzięgi i rozpoczniemy trzydniowe przygotowanie do Uroczystości św. Józefa – Patrona Parafii.
O godzinie 16.00. zostanie odprawiona Koronka do Bożego Miłosierdzia z homilią ks. Arcybiskupa.
O godz. 17.00. zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w czasie której odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i grupa młodzieży gimnazjalnej przyjmie sakrament bierzmowania.
Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich parafian.
5. W piątek 18 marca odprawimy Drogę Krzyżową na ulicach naszego miasta – o ile pogoda nam pozwoli.
O godzinie 16.30. odprawimy Mszę św. po której przejdziemy w duchu pokuty za popełnione grzechy – ulicami: Armii Krajowej, Młynarską, Poprzeczną i Armii Krajowej do Kościoła. Będziemy zatrzymywać się przy poszczególnych stacjach i rozważać Mękę Pańską. Bardzo proszę chętnych o zgłaszanie się do czytania rozważań stacyjnych.
6. 19 marca w sobotę – będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – Patrona naszej Parafii. Suma odpustowa zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 17.00. w intencji wszystkich parafian.
7. Niedziela 20 marca – to Niedziela Męki Pańskiej tzw Palmowa. Na początku każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm.
8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik „Niedziela”.
9. Bardzo dziękujemy za ofiary składane w kopertach na Seminarium Duchowne i za ofiary składane na potrzeby parafii.
10. Zapowiedzi przedślubne:
Topór-Kamiński Piotr, st. wolny, zam. Ińsko,
Jóźwiak Martyna Józefa, st. wolny, zam. Witkowo. (3).
Sprycha Fabian, st. wolny, zam. Ińsko
Winterot Agata, st. wolny, zam. Barzkowice (1).
11. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00. spotkanie dla dzieci z klas III SP i ich rodziców.
12. We wtorek o godz. 19.00. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków.