OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 Niedziela Wielkanocna 10.04.2016r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele VIII Tydzień Biblijny poświęcony uwielbieniu Ojca i Syna i Ducha Świętego za największy dar, jakim jest Słowo, które od Boga pochodzi i do Boga prowadzi. Tydzień Biblijny będziemy przeżywać pod hasłem: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa”, który nawiązuje do 1050 rocznicy chrztu Polski. Zachęcamy naszych parafian do czytania i rozważania Ewangelii szczególnie w tym tygodniu.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00. odbędzie się spotkanie dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii świętej i ich rodziców. Będzie również odbiór strojów komunijnych.

3. W środę o godzinie 18.00. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po nowennie Msza św.

4. W niedzielę 17 kwietnia odprawimy uroczystą Mszę św. o godz. 12.00. w intencji Ojczyzny z okazji 1050-cio lecia Chrztu Polski. Złożymy Bogu dziękczynienie za dar wiary chrześcijańskiej i będziemy prosić Boga w Roku Miłosierdzia o wszelkie łaski dla Polaków, aby polskie rodziny były Bogiem silne, abyśmy byli narodem wiernym Bogu i szanowali się nawzajem. Na Mszę św. zapraszamy wszystkich parafian, władze miasta i gminy, poczty sztandarowe, nauczycieli, młodzież, dzieci. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają naszą Ojczyznę i chcą się modlić w tej intencji. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Bożego Miłosierdzia i zawierzymy siebie, nasze rodziny i całą Ojczyznę Bożemu Miłosierdziu.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na organizację Światowych Dni Młodzieży.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik „Niedziela”.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.