OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27 NIEDZIELA ROKU 04.10.2015r.

1. W niedzielę na Mszę św. o godz. 8.30. zapraszamy uczniów z klasy IV, V i VI oraz uczniów z gimnazjum. Na Mszę św. o godz. 17.00. zapraszamy uczniów z klasy: 0, I, II i III.

2. Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

3. W środę 7 października wspomnienie liturgiczne NMP Różańcowej. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. po nowennie Msza święta.

4. Uczniów szkoły podstawowej zapraszamy na modlitwę różańcową w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. i w piątek o godz. 17.30. Po Nabożeństwie Msza św. dla uczniów klas drugich i trzecich SP. Uczniów z gimnazjum – kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na modlitwę różańcową w czwartek i sobotę o godz. 17.30. W czwartek po nabożeństwie Msza św. dla uczniów z gimnazjum.

5. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła są zbierane do puszek ofiary na rzecz organizacji Światowych Dni Młodych w Polsce w 2016r. Za ofiarność składamy Bóg zapłać.

6. Za tydzień w Niedzielę będziemy przeżywać XV Dzień Papieski pod hasłem: Św. Jan Paweł II – Patron Rodziny, w tym dniu w naszym kraju są zberane ofiary do puszek na fundusz stypendialny – „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, jest to pomoc dla młodzieży zdolnej pochodzącej z niezamożnych rodzin i najuboższych terenów Polski. Po Mszy św. o godz. 12.00. przejdziemy pod Platan św. Jana Pawła II, aby zapalić symboliczne światło i złożyć kwiaty.

7. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć tygodnik „Niedziela”.

8. Prosimy o przynoszenie kwiatów do dekoracji Kościoła. Za przynoszone kwiaty serdecznie dziękujemy.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

10. Za miesiąc rozpoczniemy modlitwę wypominkową – za zmarłych. Zostały wyłożone kartki wypominkowe, na które wpisujemy czytelnie imiona zmarłych polecanych modlitwie kościoła. Wypisane kartki z ofiarą składamy w zakrystii lub biurze parafialnym.

11. Dzisiaj rozpoczyna się w Watykanie XIV Zgromadzenie Zwyczajne Synodu Biskupów na temat: Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym. Zachęcamy do modlitwy w intencji Synodu. (verte).

Intencja Żywego Różańca: O opiekę NMP dla Rodzin w Polsce i na Świecie.