Ogłoszenia duszpasterskie 27.04.2014

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 27.04.2014.

KANONIZACJA BŁ. JANA PAWŁA II i JANA XXIII.

  1. Dzisiaj Kanonizacja Błogosławionych Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.  O godz. 20.30. zapraszamy parafian na nabożeństwo dziękczynne za dar kanonizacji. W czasie nabożeństwa rozpoczniemy 9 – cio dniową Nowennę do Bożego Miłosierdzia – zgodnie z życzeniem bł. Jana Pawła II. Odmówimy Koronką do Bożego, odśpiewamy Apel Jasnogórski, na różańcu będziemy modlić się za wszystkich naszych parafian, a o 21.37 odśpiewamy Barkę.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. W najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła będą zbierane do puszek ofiary na “Caritas” – by mógł świadczyć pomoc dla najbardziej potrzebujących.
  3. W środę o godz. 18.00. odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po nowennie Msza św.
  4. W czwartek 1 maja obchodzimy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – Msza św. w Ińsku o godz. 9.00. i 18.00.
  5. 1 maja przypada Pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 – 18.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. W tym dniu kapłan odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.
  6. W Pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od 17.30 – 18.00.
  7. W sobotę 3 maja obchodzić będziemy uroczystość NMP Królowej – Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę tj. o 8.30; 12.00; 17.00. O godz. 12.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny – po Mszy św. dziękczynienie za łaski przeżycia kanonizacji bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII i prośby o opiekę nad naszą Ojczyzną.
  8. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać przez cały miesiąc maj po Mszy św. wieczornej.
  9. 1. Zapowiedzi przedślubne:   Marius Enzanza, st wolny, zam. Ińsko i Sadura Dagmara, st wolny, zam. Trzebieszowice.