Ogłoszenia duszpasterskie – Trójcy Przenajświętszej 15.06.2014r.

  1. Nabożeństwo do NSPJ odprawiamy w czerwcu codziennie po Mszy św. wieczornej.
  2. W poniedziałek o godz. 11.00. ks. Proboszcz wraz z księżmi kolegami odprawi Mszę św. z okazji 47 rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich. Do wspólnej modlitwy księża jubilaci serdecznie zapraszają.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po nowennie Msza św.
  4. W czwartek 19 czerwca obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała – Msza św. w Ińsku o godz. 8.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 12.00. wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami tak jak w ubiegłym roku tj. ulicą Armii Krajowej, Boh. Warszawy, Rybacką, Zwycięzców do Staromiejskiej,  i dalej do Boh. Warszawy i Armii Krajowej do kościoła.
  5. Ołtarze proszę przygotować w tych samych miejscach co w ubiegłym roku:  1) przy domu Pani Anieli Łuczak,   2) u Państwa Prymów,  3) u Państwa Ziemeckich – ul. Staromiejska, 4) ul. Armii Krajowej 36.   Do udzialu we Mszy św. i procesji zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta. Proszę o udekorowanie domów, okien obrazami i symbolami religijnymi, zwłaszcza na trasie procesji. Proszę najbliższych sąsiadów miejsc budowy ołtarzy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Proszę przygotować sztandary i baldachim do procesji.
  6. Proszę o przygotowanie dziewczynek do sypania kwiatów na procesji, Spotkanie dla wszystkich dziewczynek, które posiadają białe sukienki i stroje komunijne we wtorek i środę o godz. 16.00. w kościele.
  7. Od piątku po Bożym Ciele przez cały tydzień po nabożeństwie wieczornym będzie procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem – proszę o liczny udział w tych nabożeństwach.
  8. Dziękujemy za kwiaty przynoszone do dekoracji kościoła.
  9. Zapowiedzi przedślubne:

Szubielski Tomasz, st. wolny, zam. Ścienne par. Ińsko / Pieniak Marta, st.wolny, zam. Chociwel.

Huk Narcyz, st. wolny, zam. Ińsko / Wrzeszcz Kamila, st. wolny, zam. Ścienne par. Ińsko

Deska Justyna, st. wolny, zam. Ścienne par. Ińsko / Janiszewski Sebastian, st. wolny, zam. Obryta, par. Stary Przylep.