Ogłoszenia duszpasterskie – 10.05.2015r.

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Caritas z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Nepalu. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
2. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej. Jednocześnie informujemy, że Ojciec Święty Franciszek zezwolił na włączenie do Litanii Loretańskiej wezwania „ Matko Miłosierdzia”. Znajdzie się ono po wezwaniu „Matko łaski Bożej”.
3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nowennie Msza święta.
4. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć katolicki tygodnik „Niedziela”.
5. Kalendarz liturgiczny: W środę – wspomnienie Matki Bożej z Fatimy i XXXIV rocznica zamachu na życie św. Jana Pawła II. W czwartek – święto św. Macieja Apostoła, w piątek – wspomnienie św. Zofii, a w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Jest to dzień imienin naszego księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.
6. W przyszłą Niedzielę, będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 40 dni po Zmartwychwstaniu Pan Jezus wstąpił do nieba.
7. Dzisiaj uczestniczymy w wyborach na Prezydenta RP. Jest to nasz chrześcijański i obywatelski obowiązek.
8. W przyszłą niedzielę 17 maja po Mszy św. o godz. 17.00, będzie spotkanie z rodzicami dzieci z klas III SP, które będą obchodziły I rocznicę Pierwszej Komunii św.
9. Zapowiedzi przedślubne:
Lis Michał, st. wolny, zam. Ińsko
Baranowska Natalia, st. wolny, zam. Winniki, paraf. Runowo Pom. (3)
Rogowski Grzegorz, st. wolny, zam. Ińsko
Zapart Roksana, st. wolny, zam. Ścienne. (3)
Sikorski Marcin, st. wolny, zam. Czertyń
Michota Patrycja, st. wolny, zam. Rydzewo, paraf. Zarańsko. (3)
Tarkowski Grzegorz, st. wolny, zam. Ińsko.
Konopka Katarzyna, st. wolny, zam. Ińsko (2)