OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ROKU 03.08. 2017 r.

  1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 17.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

  2. Dzisiaj w Kinie „Morena” o godz. 15.00 narodowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Celem inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej jest promocja czytelnictwa i znajomości literatury narodowej. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

  3. Rozpoczyna się nowy rok szkolny Jutro rozpoczęcie nowego 2017/2018. Jutro tj. 04.09.2017 r. o godz. 09.00 Msza Święta o Boże błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży, Rodziców, Nauczycieli i pracowników Oświaty. Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczycieli i rodziców do wspólnej złączonej z Bogiem inauguracji roku szkolnego.

  1. W najbliższą niedzielę 10 września na Mszy Świętej o godz. 17.00 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych.

  1. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po nowennie Msza Święta.

  1. Dnia 8 września 1946 roku na Jasnej Górze biskupi polscy, pod przewodnictwem Księdza Kardynała Augusta Hlonda, Prymasa Polski, dokonali Aktu poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi.  Ów Akt, decyzją biskupów polskich, ma zostać ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia przypada trzechsetna rocznica koronacji drogiego sercom Polaków wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. „Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi”, zostanie odnowiony w naszej parafii podczas Mszy Świętych w piątek tj., 8 września br., w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00.

  1. W najbliższy niedzielę przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego

  1. Decyzją Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi od 01.09.2017 r w naszej parafii do święceń kapłańskich przygotowywać się będzie kleryk Adam Pałys. Serdecznie Go witamy i życzymy owocnego pobytu w naszej Wspólnocie. Prosimy Wszystkich o modlitwę w Jego intencji.

  2. Intencja Żywego Różańca na miesiąc wrzesień: “Aby Rodzice i Wychowawcy modlitwą pomagali w religijnym wychowaniu dzieci i młodzieży”.