Ogłoszenia duszpasterskie – VIII Niedziela Roku 26.02.2017r.

1. Msza św. w dni powszednie jest odprawiana o godz. 18.00.

2. 1 marca – Środa Popielcowa rozpoczynamy Wielki Post. Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty za grzechy będzie odprawiona w Ińsku o godz. 9.00. i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia do 60; od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły to 3 posiłki bezmięsne w ciągu dnia w tym jeden do sytości. W okresie Wielkiego Postu ludzie wierzący nie uczestniczą w żadnych zabawach tanecznych.

3. W czwartek po popielcu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 do 18.00. w tym czasie okazja do spowiedzi św.

4. W piątki Wielkiego Postu będziemy odprawiać Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30. dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

5. W piątek po Drodze Krzyżowej i Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przyjmą I Komunię św.

6. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną
od godz. 9.00.

7. W Niedziele Wielkiego Postu będziemy odprawiać Nabożeństwo ku czci Męki i śmierci Pana Jezusa – Gorzkie Żale o godz. 16.00.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik „Niedziela”.

9. Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożone są gazety pt. Dobre Nowiny. Jest to bezpłatna gazeta ewangelizacyjna. Znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów religijnych. Zachęcamy do wzięcia gazety do domu i po przeczytaniu prosimy przekazać komuś kto jeszcze jej nie czytał.

10. Zwracamy się do chętnych parafian, szczególnych czcicieli Matki Bożej o podjęcie trudu codziennej modlitwy różańcowej we wspólnocie Żywego Różańca. W trzech różach różańcowych brakuje jeszcze 6 osób i całej 4 róży – 20 osób. Zgłoszenia po Mszach św. w zakrystii. Wszelkie informacje na temat żywego różańca są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii.

11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii i Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie.