O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 11.06. 2017r.`

1. Nabożeństwo do NSPJ odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej.
2. We wtorek 13 czerwca wspominamy objawienie Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na modlitwę różańcową z rozważaniami fatimskim o godz. 17.00.
3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. po nowennie Msza św.

4. W czwartek 15 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. w Ińsku o godz. 8.30. i 12.00. Po Mszy św. o godz. 12.00. wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Przejdziemy następującymi ulicami: Armii Krajowej, Boh. Warszawy, Rybacką, Zwycięzców, Staromiejską, Boh. Warszawy, Armii Krajowej do kościoła. Ołtarze prosimy przygotować w tradycyjnych miejscach:
1. ul. Boh. Warszawy 23,
2. ul. Zwycięzców 31,
3. ul. Staromiejska 9
4. ul. Armii Krajowej 36.
Do udziału we Mszy św. i procesji zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta, prosimy udekorować okna swoich mieszkań emblematami religijnym i symbolami eucharystycznymi. Prosimy najbliższych sąsiadów miejsc gdzie będą budowane ołtarze o pomoc przy budowie. Prosimy przygotować sztandary i baldachim.

5. Próba sypania kwiatków na procesji będzie w poniedziałek o godz. 16.30. przy kościele. Prosimy, aby na próbę przyszły wszystkie dziewczynki, które chcą sypać kwiatki na procesji szczególnie pierwszokomunijne oraz chłopców do niesienia religijnych poduszek. Na procesji dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe idą w strojach komunijnych.

6. Od piątku po Bożym Ciele przez cały tydzień po nabożeństwie wieczornym będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła – prosimy o liczny udział.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik „Niedziela”.

8. Zapowiedzi przedślubne:
Kucharczuk Ewelina, panna, zam. Ińsko
Stanik Krzysztof, kawaler, zam. Drawno.

9. W przyszłą Niedzielę 18 czerwca, ks. Proboszcz Czesław Fryska będzie obchodził
50 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Dostojny jubilat uroczystą Mszę św. będzie sprawował w Niedzielę o godz. 17.00. będzie ona poprzedzona modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 16.30. Po modlitwie nastąpi uroczyste wniesienie relikwii św. Jana Pawła II i poświęcenie bocznego ołtarza ku czci świętego Papieża. Do udziału we wspólnym dziękczynieniu ks. Proboszcz zaprasza wszystkich Parafian i miłych gości.

10. W przyszłą Niedzielę po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszki na sfinansowanie zakupu relikwiarza i relikwiarium. Za złożone ofiary składamy już dzisiaj Bóg zapłać.