Ogłoszenia duszpasterskie III NIEDZIELA WIELKANOCNA 30.04.2017r.

1. Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy IX Tydzień Biblijny pod hasłem: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”. Aby głosić Ewangelię, należy ją dobrze poznać. Dlatego wraz z całym kościołem katolickim w Polsce przeżywamy tę Niedzielę jako pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego. Zachęcamy, aby każdy z nas dzisiaj sięgnął po Pismo święte i przeczytał List do Galatów, który mówi o zbawieniu przez wiarę w Ewangelię.

2. Dzisiaj po Mszy św. składamy ofiary do puszki jako wyraz solidarności z narodem syryjskim przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo – za składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Jutro 1 maja obchodzimy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msza św. w Ińsku o godz. 9.00 i 18.00.

4. W miesiącu maju będziemy odprawiać codziennie po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci NMP – nabożeństwo majowe.

5. W środę 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w Ińsku odprawimy jak w każdą Niedzielę tj. o 8.30, 12.00 i 17.00. O godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny, po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji Ojczyzny.

6. W Pierwszy czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.
17.30 – 18.00. w tym czasie okazja do spowiedzi św.

7. W czwartek 4 maja obchodzimy święto św. Floriana Patrona Strażaków – Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin oraz o zbawienie dla zmarłych strażaków.

8. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik „Niedziela”.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

11. Zapowiedzi przedślubne:
Huk Krzysztof, kawaler, zam. Ińsko
Malcer Monika, panna, zam. Ińsko (2).

Szymczyk Paweł, st. wolny, zam. Szczecinie
Matuszczak Małgorzata, st. wolny, zam. Szczecin (1).