Chór Credo

Chór CREDO powstał w lutym 2002 roku w związku z przypadającym na czerwiec jubileuszem 50 – lecia powstania parafii w Ińsku.
Z inicjatywy ks. Proboszcza i p. Anieli Ufland zorganizowanie zespołu chóralnego powierzono p. Zenonie Moskwie, która w umiejętny sposób dobrała skład chóru.
Z pierwszą pieśnią O Józefie ukochany chór jeszcze bez nazwy wystąpił na uroczystej Mszy odpustowej 9 czerwca 2002 roku. Pozytywne opinie naszych parafian zainspirowały nas do dalszej pracy.
I tak za zgodą dyrektora p. Ryszarda Jamrożego chór rozpoczął swoją działalność przy Centrum Oświatowo – Kulturalnym. Próby odbywały się w bibliotece szkolnej.
Obecny skład liczy 20 osób przeważnie emerytów. Repertuar zespołu jest bardzo zróżnicowany, od pieśni sakralnej po pieśni patriotyczne, ludowe, żołnierskie, biesiadne i okolicznościowe. Wykonujemy je a capella na dwa i trzy głosy.
Pierwsze stroje kupiliśmy za własne pieniądze. Koleżanka Aniela Ufland wymyśla nazwę chóru CREDO co z łaciny znaczy „wierzę”.
Działalność nasza przejawia się w aktywnym uczestnictwie w imprezach odbywających się z różnych okazji zarówno kościelnych jak i środowiskowych oraz państwowych. Należą do nich: Dni Ińska, Ińskie Lato Filmowe, Święto odzyskania niepodległości, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Swoim śpiewem uświetniliśmy takie uroczystości jak: jubileusz Szkoły, jubileusz koła łowieckiego “Knieja”, otwarcie Mola, jubileusze wspólnego pożycia wielu par małżeńskich, jubileusz 40-lecia kapłaństwa naszego ks. Proboszcza Czesława Fryski oraz ks. Proboszcza z Korytowa Sławomira Kokorzyckiego,
W 2005 roku staraniem ówczesnej p. burmistrz Teresy Działoszewskiej otrzymaliśmy nowe stroje.
W listopadzie 2006 r. chór CREDO po raz pierwszy wziął udział w Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Chóralnych Seniorów, zdobywając wyróżnienie.
Tradycją naszego zespołu są spotkania imieninowe chórzystów, wspólne ogniska podsumowujące każdy rok naszej działalności, Andrzejki, wyjazdy na wypoczynek do Rewala, gdzie swoim śpiewem wzbudzamy podziw i uznanie wśród wczasowiczów i mieszkańców tej nadmorskiej miejscowości.
W tym roku obchodzimy 5 – lecie istnienia naszego chóru.

Skład chóru przedstawia się następująco:

Zenona Moskwa – dyrygent
Aniela Ufland