4 Niedziela Adwentu – Ogłoszenia duszpasterskie – 20.12.2015r.

1. Mszę św. roratnią będziemy odprawiać do czwartku o godz. 7.15.
Bardzo serdecznie do udziału zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
2. W czwartek Mszy św. o godz. 18.00. nie będzie.
3. Okazja do spowiedzi św. przed świątecznej we wtorek od godz. 16.00 – 18.00., do pomocy w spowiadaniu przyjadą księżą z Chociwla.
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
po nowennie Msza św.
5. W czwartek 24 grudnia obchodzimy wigilię Bożego Narodzenia, przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tradycyjnie wieczerzę wigilijną przygotowujemy również postną, ponieważ ma ona charakter religijnego spotkania w gronie rodziny i przyjaciół powinna być poprzedzona modlitwą, czytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, śpiewaniem kolęd i dzieleniem się opłatkiem. W tym dniu nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu.
6. Msza św. pasterska zostanie odprawiona w czwartek 24.12. o godz. 23.00.
7. Msza św. w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia będzie odprawiana jak w każdą niedzielę tj. o 8.30, 12.00. i 17.00.
8. Ofiary składane na tacę w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia są przeznaczone na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
9. Opłatki wigilijne można nabywać po Mszy św. w biurze parafialnym.
10. Przy wyjściu z Kościoła można również nabyć tygodnik „Niedziela” z kalendarzem ściennym w cenie 10 zł.
11. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na pomoc dla rodzin z Linówka dotkniętych w minionym tygodniu nieszczęściem pożaru. Następna zbiórka odbędzie się w przyszłą Niedzielę 27 grudnia. Jednocześnie informujemy, że można wpłacać dobrowolne datki bezpośrednio na konto bankowe. Numer konta jest zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Ińsko.